Erdoğan’la görüşmeyi “Müzakere edilmez, mücadele edilir” diye eleştirmişti: Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu buluştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi

CHP lideri Özel, son kurultayda koltuğu devraldığı eski Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nde buluştu. 

Buluşmada, Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında dün gerçekleşen görüşmenin ele alınması bekleniyor.

TIKLAYIN – Ankara’da tarihi ziyaret: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel’in 1,5 saat süren kritik görüşmesi sona erdi 

Kılıçdaroğlu “Müzakere edilmez, mücadele edilir” demişti

Özel’den önce AKP-CHP liderleri en son 8 yıl önce bir araya gelmişti. En son eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli ile birlikte, Erdoğan’ı 15 Temmuz’dan iki hafta sonra Külliye’de  ziyaret etmişti.

Ancak Kılıçdaroğlu, koltuğunu bıraktığı Özel’in Erdoğan’la planladığı görüşmeden önce yaptığı müzakere vurgusuna tepki göstererek, “Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir” demişti.

Özel ise “Müzakere de eden, mücadele de eden bir siyaset için yola çıktık” yanıtı verdiği Kılıçdaroğlu’nu görüşmeden bir gece önce de arayarak önerilerini sormuştu.

TIKLAYIN – Erdoğan’dan Özgür Özel görüşmesi sonrası ilk açıklama: Türkiye’de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum

TIKLAYIN – Özgür Özel, Erdoğan görüşmesine ilişkin konuştu: Türkiye demokrasisi açısından önemli bir kilometre taşı oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x