Anglikan Kilisesi lideri: Gazze’deki katliamlar beni dehşete düşürdü

İngiltere Kilisesi Ruhani Lideri ve Canterbury Başpiskoposu Justin Welby, X’ten yaptığı paylaşımda, Filistin’in Batı Şeria bölgesindeki Beytüllahim kentinin Evanjelist Luther Kilisesi papazı Munther Isaac’la konuştuğunu belirtti.

Welby, “Kendisini dinlerken, İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanı ve kuşatması beni derinlemesine dehşete düşürmeye devam ediyor. Filistinli sivillerin öldürülmesini, evlerin ve mahallelerin yıkılmasını ve insanların açlığın eşiğine itilmesini kınıyorum.” ifadelerini kullandı. Bunun hiçbir ahlaki gerekçesi olmayacağını dile getiren Welby, Gazze’de acil ateşkes, insani yardımın çaresiz durumdaki herkese ulaşması ve tüm esirlerin serbest bırakılması çağrısını yinelediğini bildirdi.

Welby, Filistinli Hristiyanlar ve Gazze halkıyla dayanışma içinde olma taahhüdünü de yinelediğini belirterek, “Bu korkunç şiddetin ortasında kalan tüm Filistinliler, rehineler ve aileleri için dua etmeye devam ediyorum. Herkes için adil ve kalıcı barışa giden farklı bir yol için dua ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x